Facebook

Design STORZ

Rozhovor se senior designerem JANEM DĚDKEM

Stejně jako u všech ostatních výrobků, i při vývoji vany LoveStory jsme dbali na to, aby vznikla vana nejen originální, ale i praktická a technicky domyšlená. Proto jsme se spojili se špičkovým designérským studiem Storz sídlícím v Rakousku, které svou erudici prokázalo mimo jiné na zakázkách např. pro značky jako je Adidas, Nike, Porsche nebo Volvo a v České republice dosud pracuje pouze pro značku RAVAK. Designer Achim Storz navrhl první model vany LoveStory, a proto jsme ho při její inovaci oslovili znovu. V čem je vana LoveStory II jiná?

„Původní LoveStory jsme vyvíjeli pro lidi, kteří si při koupeli rádi užívají vzájemný tělesný kontakt, souznění a pohodlí. Inovovaná LoveStory II tuto původní ideu dodržuje a hravý a dynamický vzhled vany posunuje do kontextu soudobé architektury. Naším cílem bylo ukázat, že design může být současně emotivní i výrazově čistý.“ říká Achim Storz, zakladatel studia Storz. A tak i nová vana LoveStory II vychází ze základního tvaru srdce (na dně vany) jako z univerzálního symbolu sounáležitosti, lásky, fyzického zdraví i citové naplněnosti, ale zároveň nechává vyniknout čisté linie, minimalistický výraz a kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobena.

Oproti jiným vanám umožňuje vana LoveStory vychutnat si společnou koupel ve fyzickém kontaktu dvou osob přímo vedle sebe. Je vyráběná ve velikosti 196 x 139 cm v levé a pravé variantě, a proto je z hlediska umístění v koupelně praktičtější než běžná rohová vana. 

“Já osobně mám LoveStory II rád protože je to více než jen obyčejná dvoumístná vana. Je splněným snem pro každého, kdo chce strávit čas se svým partnerem – před osobním kontaktem v této vaně neuniknete!” říká Achim Storz, tvůrce vany LoveStory.

ACHIM STORZ, designérská špička
automobilového a sportovního průmyslu