Facebook

Design STORZ

Rozhovor se senior designerem JANEM DĚDKEM

Stejně jako u všech ostatních výrobků, i při vývoji vany LoveStory jsme dbali na to, aby vznikla vana nejen originální, ale i praktická a technicky domyšlená. Proto jsme se spojili se špičkovým designérským studiem Storz (prolink na jejich stránky) sídlícím v Rakousku, které svou erudici prokázalo mimo jiné na zakázkách např. pro značky jako je Adidas, Nike, Porsche nebo Volvo a v České republice dosud pracuje pouze pro značku RAVAK. Designer Achim Storz navrhl první model vany LoveStory, a proto jsme ho při její inovaci oslovili znovu. V čem je vana LoveStory II jiná?

„Původní LoveStory jsme vyvíjeli pro lidi, kteří si při koupeli rádi užívají vzájemný tělesný kontakt, souznění a pohodlí. Inovovaná LoveStory II tuto původní ideu dodržuje a hravý a dynamický vzhled vany posunuje do kontextu soudobé architektury. Naším cílem bylo ukázat, že design může být současně emotivní i výrazově čistý.“ říká Achim Storz, zakladatel studia Storz. A tak i nová vana LoveStory II vychází ze základního tvaru srdce (na dně vany) jako z univerzálního symbolu sounáležitosti, lásky, fyzického zdraví i citové naplněnosti, ale zároveň nechává vyniknout čisté linie, minimalistický výraz a kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobena.

Oproti jiným vanám umožňuje vana LoveStory vychutnat si společnou koupel ve fyzickém kontaktu dvou osob přímo vedle sebe. Je vyráběná ve velikosti 196 x 139 cm v levé a pravé variantě, a proto je z hlediska umístění v koupelně praktičtější než běžná rohová vana. Pocit tepla a relaxace ještě umocňuje volitelné provedení vany s technologií PU Plus, která jí dodá vynikající tepelně izolační vlastnosti a podstatně tak zpomalí rychlost chladnutí vody. Technologie PU Plus spočívá v nahrazení sklolaminátové vrstvy, která tvoří výztuhu akrylátového výlisku, tvrdou polyuretanovou pěnou. Ta vaně LoveStory zajišťuje výjimečnou tuhost i tepelně izolační vlastnosti.

“Já osobně mám LoveStory II rád protože je to více než jen obyčejná dvoumístná vana. Je splněným snem pro každého, kdo chce strávit čas se svým partnerem – před osobním kontaktem v této vaně neuniknete!” říká Achim Storz, tvůrce vany LoveStory.

ACHIM STORZ, designérská špička
automobilového a sportovního průmyslu